Sun uvádí své první servery se 4jádrovými procesory Intel Xeon

Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: JAVA) uvedla své první čtyřjádrové systémy x64 (x86, 64 bitů) včetně nejmenšího serveru x64 se čtyřmi sokety na světě. Tento server při poloviční velikosti poskytuje až dvojnásobnou rozšiřitelnost a výpočetní výkon než jiné servery. Servery Sun Fire X4450 a Sun Fire X4150 se čtyřjádrovými procesory Intel Xeon umožňují zákazníkům řešit kritické problémy v datovém centru tím, že nabízejí větší výkon, vyšší hustotu a lepší energetickou účinnost než konkurenční systémy na dnešním trhu. U obou serverů si zákazníci mohou vybrat z operačních systémů Solaris, Windows, Linux a použití VMware, což jim dává flexibilitu provozovat širokou řadu aplikací.
reklama

Server Sun Fire X4450 se čtyřjádrovým procesorem Intel Xeon řady 7300 je první a jediný systém se čtyřmi sokety pro čtyřjádrové procesory v rackovém provedení o výšce 2U na trhu od velkého mezinárodního výrobce počítačů. Z hlediska výkonu, hustoty a energetické efektivity jde o nejlepší čtyřsoketový server x64. Nabízí až dvojnásobný výpočetní výkon a paměťovou kapacitu a až o 50 procent nižší spotřebu energie než konkurenční servery, což v praxi znamená nižší výdaje za energii a chlazení.

Server Sun Fire X4150 se čtyřjádrovým procesorem Intel Xeon řady 5300 je 1U systém se dvěma sokety a až dvojnásobnou kapacitou paměti, interních úložišť a připojení k síti proti konkurenčním dvousoketovým 1U serverům. S více než jedním terabajtem kapacity vysoce výkonných interních disků představuje server Sun Fire X4150 ideální řešení pro databáze a další diskově náročné aplikace.

Sun Fire X4150

„Nové čtyřjádrové servery nabízejí prvotřídní výkon, bezkonkurenční hustotu a rozšiřitelnost a energeticky úspornou konstrukci, která je daleko vyspělejší než cokoli od našich konkurentů,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems. „Díky širokému výběru operačních systémů a možnosti provozovat rozsáhlou řadu aplikací se skutečně dají použít jako univerzální platforma.“

„Přestože aliance Sunu a Intelu netrvá ještě ani rok, už přinesla výsledky, například modulární systém Sun Blade 6000 nebo právě oznámené servery Sun Fire,“ řekl Patrick Gelsinger, senior viceprezident a ředitel Digital Enterprise Group společnosti Intel. „Sun závratným tempem rozšiřuje svou řadu systémů založených na architektuře Intel. Daří se mu to z velké části díky jeho systémovým inovacím a inženýrské kreativitě při práci s procesory Intel Xeon.“

V konstrukci serverů Sun Fire X4450 a Sun Fire X4150 jsou uplatněny inovativní principy sdíleného šasi, jež poskytuje maximální výpočetní hustotu, vynikající úložnou kapacitu, integrovanou správu systému, zabudovanou podporu virtualizace a ochranu investic. Nová konstrukce šasi, optimalizovaná pro efektivní chlazení a napájení, nabízí špičkovou energetickou účinnost a výkon v malém provedení.

Nové čtyřjádrové servery dále podpoří dynamiku a růst Sunu v segmentu x64. Sun si už sedm čtvrtletí v řadě udržuje růst tržeb z prodeje serverů x86. Před měsícem se zařadil do pětice největších výrobců serverů x86 z hlediska tržeb poté, co dosáhl 50,9% meziročního růstu tržeb – nejvyššího v pětici největších světových výrobců těchto serverů. (Zdroj: IDC Worldwide Quarterly Server Tracker, srpen 2007.)

Servery Sun Fire X4450 a Sun Fire X4150 už ve svých datových centrech začali testovat a implementovat první zákazníci, například Univerzita východního Michiganu nebo Technická univerzita Mnichov.

Dostupnost a ceny

Server Sun Fire X4150 je k dispozici již nyní, jeho základní cena začíná od 2 995 dolarů. Server Sun Fire X4450 bude k dispozici v říjnu, jeho základní cena bude začínat od 8 895 dolarů. Další informace o serverech Sun Fire X4450 a X4150 včetně cen, dostupnosti a akčních nabídek najdete na adrese: http://www.sun.com/X4450a http://www.sun.com/X4150.

Další informace o alianci společností Sun Microsystems a Intel najdete na adrese: http://www.sun.com/intel.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru