Sun předpovídá samo-škálující se software

Lew Tucker předpověděl svět, v němž webové aplikace budou moci volitelně škálovat svoje hardwarové prostředky. Aplikace tedy naoko poběží v obyčejném "cloudu", nyní ovšem s možností přidat si další "mráčky" dle úvahy.
reklama

"Když se podíváme do budoucnosti, zjistíme z ní, že se aplikace budou stávat stále více samo-zabezpečujícími se," sdělil šéf cloud-technologií Sunu v San Franciscu na konferenci CloudWord. "Jako počítačovému vědci se mi zdá tato oblast cloud-computingu nejvíce zajímavá."

"Prozatím to vždy vypadalo tak, že pouze viry a boty byly v internetovém prostředí schopny přebírat kontrolu nad prostředky počítačů a využívat je k vlastním účelům, nyní skutečně vidíme reálnou možnost, že budoucí aplikace samotná bude reagovat na zvýšenou zátěž a náležitě se tomu přizpůsobí, aby stále mohla poskytovat služby, pro které byla navržena."

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru