Sun Microsystems získal ocenění za svoje ekologické aktivity

Společnost Sun Microsystems (NASDAQ: JAVA) byla oceněna jako „Nejlepší ve své třídě“ za svůj otevřený přístup k řešení změn klimatu. Toto hodnocení obsahovala zpráva vydaná organizací Carbon Disclosure Project (CDP), což je koalice více než 315 globálních investorů s majetkem přesahujícím 41 bilionů dolarů. Zpráva CDP vychází z odpovědí společností, nacházejících se v žebříčku Financial Times 500 (FT500), na téma změn klimatu. Sun se ve zprávě umístil na prestižním seznamu Climate Disclosure Leadership Index (CDLI), na kterém jsou globální korporace, jež se progresivně staví k výzvám spojeným se změnou klimatu.
reklama

Seznam CDLI sestavila agentura Innovest, která zprávu vytvořila. Zahrnuje 68 společností žebříčku FT500, které se otevřeně a aktivně staví k rizikům a příležitostem spojeným se změnou klimatu a také zveřejňují informace o kvalitě a efektivitě svých programů na snižování celkových emisí skleníkových plynů.

„Sun se odlišuje od svých konkurentů tím, že zveřejňuje informace, které investoři potřebují k posouzení jeho připravenosti na výzvy a příležitosti spojené se změnou klimatu,“ řekl generální ředitel CDP Paul Dickinson.

Iniciativa Eco Responsibility společnosti Sun Microsystems vychází ze tří principů: inovace, jednání a sdílení. Sun inovuje tím, že vyrábí produkty a poskytuje služby, které jsou přínosné pro životní prostředí i pro byznys. Sun jedná otevřeně a s ohledem na životní prostředí. Sun sdílí své informace a technologie s ostatními, abychom se všichni mohli posunout vpřed a společně dosáhnout dlouhodobě udržitelného rozvoje.

  • Mezi ekologické inovace Sunu patří server Sun Fire SPARC Enterprise T1000/T2000, který je třikrát až pětkrát energeticky účinnější než nejbližší konkurenční produkt a jako první server v historii získal nárok na výraznou slevu od energetické společnosti.
  • Oceňovaný programu Sunu Open Work umožňuje zaměstnancům pracovat z domova nebo ve flexibilní kanceláři a tím šetří životnímu prostředí 30 000 tun oxidu uhličitého ročně.
  • Letos šel Sun příkladem celému technologickému průmyslu, když v USA, Velké Británii a Indii otevřel datová centra další generace, která ukrojila z jeho každoročního účtu za energie více než milión dolarů a snížila jeho uhlíkový dopad na životní prostředí o jedno procento.
  • Sun každý měsíc zveřejňuje na internetu údaje o spotřebě energie a souvisejících emisích CO2 pro své hlavní kampusy v USA (http://www.sun.com/eco) a také postupy, které se mu osvědčily při budování ekologicky zodpovědných datacenter. Zainteresované strany tak mohou sledovat pokrok společnosti a z těchto informací mohou mít užitek i jiné organizace.

„Sun a CDP zastávají společné hodnoty, které kladou důraz na transparentnost a využití dlouhodobé udržitelnosti ve prospěch byznysu,“ řekl Dave Douglas, viceprezident společnosti Sun Microsystems pro ekologickou zodpovědnost. „Umístění v žebříčku Climate Disclosure Leadership Index je pro Sun a jeho zaměstnance po celém světě velice potěšující.“

Všechny společnosti žebříčku FT500 byly porovnávány se svými konkurenty. V seznamu CDLI se pak umístily společnosti, které uplatňují nejkomplexnější postupy zveřejňování informací v souvislosti se změnou klimatu. Agentura Innovest hodnotila společnosti na stobodové stupnici a všechny firmy, které dosáhly výsledku vyššího než 85, byly zařazeny na seznam CDLI. Další informace o žebříku CDLI jsou k dispozici na webu: http://www.cdproject.net.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Sun Microsystems vyvíjí technologie podporující růst globálního trhu. Drží se jedinečné vize „The Network Is The Computer“ („Síť je počítačem“) a prostřednictvím sdílených inovací, komunitního vývoje a vedoucí pozice v oblasti open source prosazuje spolupráci. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru