Sun Microsystems a Fujitsu představují první systémy s procesorem UltraSPARC T2

Inovativní technické řešení přináší vysoce výkonné, ekologické servery SPARC Enterprise se zabudovanou virtualizací. Nové servery se systémem Solaris nabízejí při čtvrtinových rozměrech a téměř čtvrtinových nákladech srovnatelný výkon jako konkurenční systémy RISC.
reklama

LAS VEGAS, Nevada – 9. října 2007, PRAHA – 10. října 2007 – Společnosti Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: JAVA) a Fujitsu Limited (TSE:6702) rozšířily řadu serverů Sun a Fujitsu SPARC Enterprise o nové modely SPARC Enterprise T5120 a T5220, první servery využívající nový procesor UltraSPARC T2. Nové servery SPARC Enterprise používají operační systém Solaris a jsou ideální platformou pro zákazníky, kteří potřebují dosáhnout pružnějšího provozu, větší hustoty a výkonu, zvlášť pro provoz webových stránek, aplikací, zpracování online transakcí a technické pracovní úlohy. Zabudované virtualizační funkce serverů umožňují pracovníkům IT snadno maximalizovat využití systémů, což pomáhá snižovat náklady na zprovoznění nových služeb IT.

„Nové systémy SPARC Enterprise s procesorem UltraSPARC T2 zcela mění ekonomickou stránku nasazování aplikací. Naši zákazníci ocení nižší pořizovací a provozní náklady a dosáhnou s novými servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 lepší návratnosti investic,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems.

„Naše partnerství se Sunem nadále přináší zákazníkům obrovskou hodnotu,“ řekl Tatsuo Tomita, senior viceprezident společnosti Fujitsu Limited. „Inovativní servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 se systémem Solaris v kombinaci se zkušenostmi společnosti Fujitsu v oblasti systémů pro kritické aplikace poskytují zákazníkům velice rychlé, levné a bezpečné řešení, na němž mohou provozovat tisíce komerčních a open source aplikací. Ekologická šetrnost serverů SPARC Enterprise T5120 a T5220 je zvláštním přínosem pro zákazníky, neboť snižuje dopad jejich podnikání na životní prostředí.“

Pružnější architektura pro webové aplikace

Servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 proti předchozí generaci zdvojnásobují počet procesorových vláken a osminásobně zvyšují výkon operací s plovoucí desetinnou čárkou. Navíc jako první servery obsahují rozhraní 10gigabitového ethernetu integrované přímo na čipu. Servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 jsou připraveny pro nastupující generaci náročných síťových služeb. Obslouží čtyřikrát větší počet uživatelů při čtvrtinových rozměrech a téměř čtvrtinové ceně, co srovnatelné unixové servery s procesory RISC, navíc si proti nim udržují šestkrát vyšší výkon na watt.

Virtualizace v základní výbavě

Kombinace 64 procesorových vláken v každém procesoru UltraSPARC T2 a bezplatných open source technologií jako Solaris Containers nebo Logical Domains (LDoms) umožňuje pracovníkům IT dosáhnout se servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 podstatně vyšší úrovně využití systému. Tým IT může na jediném serveru SPARC Enterprise T5120 nebo T5220 bezpečně provozovat mnoho různých aplikací. Konsolidace mnoha aplikací na jednotlivých serverech umožňuje dosáhnout lepšího využití prostředků, což znamená nižší pořizovací náklady, nižší náklady na správu a vyšší flexibilitu při plnění neustále se měnících požadavků na informační technologie. Servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 nabízejí větší flexibilitu virtualizace než jakýkoli jiný server ve své třídě. Na každý procesorový soket připadá 64 izolovaných domén a navíc zde zákazníci nenarazí na příplatky za proprietární virtualizační řešení.

Vyspělá spolehlivost a bezpečnostní funkce

Nové servery SPARC Enterprise nabízejí vyspělé funkce spolehlivosti, dostupnosti a spravovatelnosti včetně možnosti vypnout vadná vlákna, zjistit chyby v paměti a realokovat vadné paměťové bloky. Díky implementaci běžných řídících nástrojů Integrated Lights Out Management (ILOM) je možné servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 integrovat a spravovat v rámci standardizovaných platforem pro správu podnikových systémů. To v praxi znamená kratší dobu instalace, rychlejší uvádění nových produktů na trh, větší agilnost a snížené režijní nároky na průběžnou údržbu. Integrace klíčových funkcí serveru, jako jsou síťová a systémová rozhraní nebo šifrování, nejen pomáhá dosáhnout lepšího výkonu, ale také snižuje počet součástek serveru, což znamená vyšší spolehlivost. Nativní podpora čipu pro 10 nejpoužívanějších kryptografických šifer umožňuje serverům SPARC Enterprise T5120 a T5220 zpracovat s minimální zátěží procesoru 20krát víc kryptografických operací za sekundu než konkurenční procesory x86 a 17krát víc operací za sekundu než vyhrazené akcelerační karty pro kryptografické operace.

Sun SPARC Enterprise T5120

 

Sun SPARC Enterprise T5120

Servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 zvyšují laťku a deklasují konkurenci

Nové servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 překonaly konkurenci následujícími rekordy v typových úlohách:

  • SPECweb2005: nejlepší výkon při poskytování zabezpečených webových stránek; 1,8násobně překonal server HP Proliant DL380G5 a vykázal 2,3krát vyšší výkon na watt než server HP DL585G2.
  • SAP SD 2-tier: nejlepší výkon aplikace ERP na jediný soket s téměř dvojnásobným škálováním proti předchozí generaci systémů a 2,1krát vyšším výkonem na watt než server IBM P570 s procesory Power6 při čtvrtinových fyzických rozměrech.
  • Lotus R6 iNotes: převratný výkon e-mailového serveru na jediný soket s mimořádným poměrem ceny a výkonu na uživatele. Dvojnásobně překonal výkon serveru IBM x3650 a poskytl 2,1krát lepší výkon na watt.

Podrobnější informace o výkonových charakteristikách jsou k dispozici na webu www.sun.com/coolthreads/benchmarks.

Dostupnost

Servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 jsou okamžitě k dispozici, jejich ceny začínají od 13 995 USD.

Servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 se budou po celém světě prodávat pod značkami Fujitsu i Sun. V ostatních ohledech jsou jejich vlastnosti identické.

Další informace najdete na www.sun.com a www.fujitsu.com.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru