Sun již posedmnácté opravuje Javu 6

Celkem 80 % všech uživatel PC se v nějaké formě setkává s Javou. Je tedy pravděpodobné, že k nim patříte i vy. A máte upgradováno na poslední verzi?
reklama

Společnost Sun včera uveřejnila Java 6 Update 17, který jako obvykle opravuje několik důležitých chyb. Mezi nimi najdeme jednu potenciální hrozbu v příkazové řádce (Java Runtime Environment Deployment Toolkit) a také byla opravena i jedna kritická chyba u Java Web Start Installeru, jež by mohla spustit libovolný "untrusted" kód.

Update 17 ovšem opravuje také to, co Sun popisuje jako "Multiple buffer and integer overflow vulnerabilities in the Java Runtime Environment", což dle všech náznaků nesouvisí s kvalitou základních typů proměnných jako takovou, ale otevírá vrátka dalšímu potenciálnímu útoku. Taktéž bylo nepříjemné i to, že JRE Java Update na neanglických verzích Windows často neupgradoval JRE tak, jak měl.

Zdroj: Internetnews blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru