Stůl Microsoft Surface podporuje Windows 8 (video)

Microsoft plánuje příští rok představit novou verzi svého stolku Microsoft Surface 2.0. Ten bude možná vybaven novou verzí operačního systému, a to Windows 8. Co je však zajímavé, Windows 8 běží i na Surface první generace. Ano, doma asi nikdo z vás Surface nemá, ale alespoň můžete kouknout na video ukazující jej s Windows 8 v akci.
reklama

Pro ty z vás, kdo o Microsoft Surface nikdy neslyšeli, nebo spíše již zapomněli asi dva roky starou mediální masáž o tomto šikovném stolku, mám malé připomenutí. Jedná se o odolný stůl s dotykovou plochou, která ovšem není tvořena displejem a je tak odolná vůči ranám, polití atd. Desku stolu tvoří odolný plast, na který je zespoda promítán obraz, pohyb je pak sledován infračervenými kamerami.

Podrobnosti o Microsoft Surface najdete v mém článku na ExtraWindows.cz, viz Microsoft Surface: praktický stůl s počítačem v těle.

Nyní zpět ke druhé generaci tohoto stolu. Měla by nabídnout 40palcový displej s HD rozlišením, zvládnout padesátku souběžných dotyků a využívat odolné Gorilla Glass. Tedy zřejmě již žádné promítání obrazu, ale skutečný displej. Měl by využívat novou technologii PixelSense od Microsoftu.

Microsoft Surface 2.0 by měl pohánět procesor AMD Athlon X2 245e 2,9 GHZ, 1GB grafická karta AMD Radeon HD 6750. Dále v něm najdeme 320GB pevný disk a 4 GB RAM.

Na následujícím videu, které připravil Josh Blake můžete kouknout, jak si Surface 1.0 poradí s Windows 8 už nyní.

Zdroj: windows 8 beta

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru