Studie: v čem se liší uživatelé PC a Macu

Zajímalo by vás, v čem se liší typický uživatel Macu a PC? Podívejte se na výsledky nového průzkumu.
reklama

Webový portál Hunch zveřejnil data nového průzkumu, kterého se účastnilo přes 388 000 lidí. Jeho cílem bylo zanalyzovat, jak vypadá typický uživatel počítače a jak člověk, který miluje Mac od Apple. I když podobných studií již byla celá řada, jen v málokteré odpovídalo tolik lidí. A jaké jsou výsledky? U uživatelů Macu je například o 50% vyšší šance, že budou pořádat večírky, jsou mladší a... vzdělanější. Je u nich také o 95% větší šance, že se jim bude líbit film z nezávislé produkce a mají raději bezpečí – většina z nich by si mezi motocyklem Harley a skútrem Vespa vybrala Vespu (u vlastníků počítačů je to přesně naopak).

Rozdíl najdeme také v jídle. Zatímco typický uživatel počítače se spokojí s hranolkami z fastfoodu McDonalds´s, "Macboys" dávají přednost bio stravě. Uživatelé Macu, z nichž většina podle průzkumu žije ve městech, si o sobě také mnohem častěji myslí, že "se v počítačích vyznají" a považují se téměř za odborníky.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru