Studie: firmy používají více iOS, než Android

Uživatelé ve firemním prostředí podle nové studie v prvních třech měsících tohoto roku preferovali zařízení s operačním systémem iOS před Androidem.
reklama

Společnost Zscaler zveřejnila výsledky studie, které jsou založeny na více než 200 miliardách transakcí, jež byly provedeny na jejím cloudu sloužícímu společnostem všech velikostí v prvním čtvrtí tohoto roku. Transakce proběhne podle Mika Geideho ze Zscaleru vždy, když je na webový server přistupováno k souboru. A data ukazují, že počet transakcí pocházejících ze zařízení s iOS v prvních třech měsících tohoto roku narostl - celkově iOS čítalo více než 50 % celkové mobilní aktivity. Oproti tomu počet transakcí ze zařízení s Androidem klesl na 37 % z celkového počtu.

Ještě v posledním čtvrtletí minulého roku mělo iOS i Android téměř totožný počet transakcí - okolo 47 %. Ke vzrůstajícímu počtu transakcí přispěla vysoká poptávka po iPhonech a iPadech. Na druhou stranu z jiné studie společnosti Chitika vyplývá, že uživatelé iPhonů jsou při používání svých smartphonů "aktivnější", než uživatelé Androidu. Podle měření CHitiky 67 % mobilního trafiku tvoří uživatelé iPhonů a 28.7 % uživatelé telefonů s Androidem.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru