Studie: 6 z 10 uživatelů má zastaralou verzi Adobe Readeru

Bezpečnostní společnost Avast Software oznámila, že šest z desíti uživatelů jejího antiviru používá zastaralou verzi Adobe Readeru.
reklama

Z analýzy uživatelů antivirového systému Avast vyplynulo, že 60.2% uživatelů Adobe Readeru používá zastaralou verzi programu s bezpečnostními chybami a pouze 40% uživatelů má nejnovější Adobe Reader X nebo plně aktualizovanou starší verzi. Jeden z pěti uživatelů pak má více než dvě generace starou verzi Readeru.

Adobe Reader je nejpopulárnější čtečkou PDF a zároveň také největším cílem tvůrců virů a hackerů. Software od Adobe je již řadu let oblíbeným terčem hackerů a tvůrců virů. Na internetu se dají dokonce koupit specializované balíčky chyb, které mohou být použity proti uživatelům zastaralých verzí Adobe Readeru. Pokud Adobe Reder používáte, stáhněte si jeho poslední verzi a nastavte automatické aktualizace.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru