Studie: 51 % internetového traffiku tvoří boti

Více než polovina celého traffiku na internetu podle nové studie společnosti Incapsula pochází z automatizovaných zdrojů a lidé údajně tvoří pouze 49 % celkového provozu na webu.
reklama

Z traffiku reprezentovaného boty pochází podle všeho 20 % z "košér" zdrojů jako jsou indexovací nástroje vyhledávačů, zatímco 31 % pochází ze stránek se škodlivým obsahem. "Velmi málo lidí si uvědomuje, jak málo traffiku na internetu způsobují reální lidé," řekl pro ZDNeT spoluzakladatel Incapsula Marc Gaffan s tím, že běžné analytické služby jako Google Analytics neumějí toto rozpoznat. Studie vyvozuje své závěry díky datům z 1000 webových stránek, které měsíčně průměrně navštěvuje 50 000 až 100 000 návštěvníků.

Incapsula dodává, že 5 % celkového traffiku pochází z hackerských nástrojů jako jsou například ty, které se využívají pro útoky DDoS. Dalších 5 % pak pochází z tzv. "scraperů" které automaticky sbírají z webů data jako ceny nebo e-mailové adresy. Dvě procenta traffiku přicházejí od spammerů a 19 % od "všech dalších druhů špionů". Incapsula proto nabízí cloudovou službu, která pomáhá zabezpečit webové stránky tak, že blokuje nelegitimní traffik. Vyzkoušet ji můžete zdarma.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru