Studie: 25 vývojářských firem uzme polovinu příjmů ze dvou app storů

Se vzestupem smartphonů se vytvořilo zcela nové odvětví s mobilními aplikacemi, ve kterém se ročně protočí miliardy dolarů. Jen Apple samotné údajně v USA díky aplikacím vytvořilo téměř 300 000 pracovních míst. Na druhou stranu obrovský výběr, kdy mají uživatelé k dispozici stovky tisíc aplikací, znesnadňuje menším vývojářům prosadit se. V důsledku toho pouhých 25 vývojářských společností "sebere" polovinu všech zisků z dvou největších e-shopů s aplikacemi pro mobilní telefony.
reklama

Vyplývá to z analýzy společnosti Canalys, která sledovala v listopadu vývoj v Apple App Store a Google Play. Podle Canalys si 25 vývojářských studií (mezi nimi třeba Zynga, Electronic Arts, Disney, Kabam, Rovio, Glu, Gameloft nebo TeamLava) rozdělilo za prvních dvacet dnů v listopadu 60 milionů dolarů. Velké firmy mají výhodu v tom, že nabízejí více titulů a jsou schopné je propagovat napříč platformami. Například Zynga má na seznamu top 300 titulů pro iOS 15 aplikací a 9 v obdobném seznamu na Google Play.

Celkově tvoří na seznamu top 300 placených aplikací v Apple App Store téměř polovinu hry a u Google Play je to podobné. U bezplatných aplikací je v Apple App Store poměr her ku ostatním aplikacím v top 300 94:300 a u Google Play pak 110:300. Ve studii společnosti GigaOm minulý měsíc více než polovina z 352 dotázaných vývojářů uvedla, že vydělávají na aplikacích méně než 500 dolarů měsíčně, takže pro většinu z nich nejde o práci na plný úvazek. Pouze 5 % respondentů uvedlo, že si měsíčně vydělají více než 20 000 dolarů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru