Studenti a závislost na internetu

Podle nové studie jsou studenti amerických vysokých škol ve velkém závislí na internetu a dalších médiích.
reklama

Průzkumu, který probíhal na University of Maryland, se zúčastnilo 200 studentů. Za úkol dostali vzdát se na 24 hodin přístupu k médiím (telefonům, internetu, televizi...). Po uplynutí této doby byly u řady z nich objeveny znaky neklidu a úzkosti. Studenti bez médií prostě nemohli normálně fungovat. "Zcela jistě jsem závislý a je to opravdu hrozné," řekl jeden student. "Lidé si bez svých telefonů, notebooků, televize a hudebního přehrávače neví rady." Podle Susan Moellerové, která studii řídila, si většina studentů stěžovala na nemožnost posílat SMS zprávy a e-maily. Chyběl jim také přístup k IM a sociálním sítím.

"Bez těchto věcí jsem se cítil tak osamocený," napsal na svůj blog po skončení výzkumu další student. Problémem závislosti na internetu se již začínají nejen v USA zabývat speciální centra. V minulém roce byla například u sídla Microsoftu v Redmondu otevřena klinika ReSTART, který pomáhá lidem zbavit se závislosti na internetu, video hrách a SMS zprávách. Z průzkumu marylandské univerzity také vyplývá, že studenti nejsou závislí na konkrétním zařízení (potažmo značce), avšak na službě, kterou toto zařízení zprostředkovává.

Zdroj: Reuters

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru