Studenti se opět mohou hlásit do celosvětové soutěže Imagine Cup

Microsoft vyhlásil již osmý ročník celosvětové studentské soutěže Imagine Cup, jehož téma i letos zní „Představte si svět, kde technologie řeší největší problémy dneška“.
reklama

Týmy i jednotlivci z vysokých (a nově také středních škol) si mohou podle svých preferencí a zkušeností vybrat z pěti soutěžních kategorií. Ti nejlepší se pak utkají v červenci 2010 v celosvětovém finále ve Varšavě, kde Microsoft rozdělí ceny za 110 000 USD.

Jako další motivace pro účast by mohla posloužit i jedna organizační novinka: Oproti předchozím ročníkům je zde možnost uplatnit soutěžní projekt v rámci studia na vybraných vysokých školách. To samozřejmě vyžaduje konzultaci s vyučujícím.

A v jakých kategoriích se může soutěžit? Předně je to softwarový návrh, dále herní návrh, do třetice tu máme digitální média, čtvrtým je pak mobilní vývoj a pátým do party je IT Challenge (představuje znalostní test, který prý důkladně prověří, zda si student o sobě pouze myslí, že je odborník ve světě IT, nebo zda jím skutečně je).

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Microsoft

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru