Studenti se opět mohou hlásit do celosvětové soutěže Imagine Cup

Reklama

Microsoft vyhlásil již osmý ročník celosvětové studentské soutěže Imagine Cup, jehož téma i letos zní „Představte si svět, kde technologie řeší největší problémy dneška“.

Týmy i jednotlivci z vysokých (a nově také středních škol) si mohou podle svých preferencí a zkušeností vybrat z pěti soutěžních kategorií. Ti nejlepší se pak utkají v červenci 2010 v celosvětovém finále ve Varšavě, kde Microsoft rozdělí ceny za 110 000 USD.

Jako další motivace pro účast by mohla posloužit i jedna organizační novinka: Oproti předchozím ročníkům je zde možnost uplatnit soutěžní projekt v rámci studia na vybraných vysokých školách. To samozřejmě vyžaduje konzultaci s vyučujícím.

A v jakých kategoriích se může soutěžit? Předně je to softwarový návrh, dále herní návrh, do třetice tu máme digitální média, čtvrtým je pak mobilní vývoj a pátým do party je IT Challenge (představuje znalostní test, který prý důkladně prověří, zda si student o sobě pouze myslí, že je odborník ve světě IT, nebo zda jím skutečně je).

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Microsoft

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář