Středně kritická chyba v modulu Webform

Pokud jste tak ještě neučinili, aktualizujte drupalovský modul Webform a opravte tak středně kritickou bezpečnostní chybu. Bezpečnostní hlášení bylo vydáno už přede dvěma dny v noci, snad omluvíte zpoždění, se kterým se tato informace objevuje na Maxiorlovi.
reklama

Středně kritikou chybou v modulu Webform je možné docílit XSS. Při výpisu informací uložených v datech z formuláře totiž nejsou správně ošetřeny všechny řetězce. Pokud byste měli uživatele, který má práva na zobrazení výsledků z formuláře, mohl by tak získat třeba administrátorské oprávnění k webu.

Podobná chyba se objevila také u modulu Quiz, který slouží, jak jinak, k vytváření kvízů na vašem webu s Drupalem.

Opravy jsou jednoduché, pokud moduly používáte, aktualizujte je na nejnovější verzi. Zde jsou odkazy na příslušné stránky:

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru