Stallman varuje před projektem Mono

Zakladatel GNU tažení a známý vizionář open source oblasti Richard Stallman developerům radí, ať raději zapomenou na "Mono" a C#.
reklama

Na úvod si dovolíme připomenout, že "Mono" je sada s .NETem kompatibilních nástrojů, která umožňuje také aplikacím založeným na programovacím jazyku C# běžet na platformách mimo Windows (Linux, BSD, Unix, Mac OS X, Solaris). Na tomto jazyku pocházejícím ze stáje Microsoftu je dnes založena poměrně slušná řádka open-source aplikací - kupříkladu poznámkový Tomboy či správce fotek F-Spot.

Stallmanovi zřejmě nejvíce hnulo žlučí to, že v poslední době začínají uvažovat o standardním zahrnutí Mono do instalace i takové distribuce, jakým je Debian. Dle vlastních slov dotyčného jde o, citujeme: "Riskantní krok" a dále dodal, že "je nebezpečné záviset na C#, a proto musíme od jeho používání odrazovat". Mimo jiné padly i slova: "Jde o vážné nebezpečí, které by jen hlupák mohl ignorovat až do dne, nežli se opravdu stane realitou. Pokud se chceme chránit před budoucím nebezpečím, musíme provést nutné preventivní kroky již dnes".

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru