Stahujte Zoner Photo Studio X: Jaro 2017

Zoner dodržuje slib pravidelných menších aktualizací pro svůj Zoner Photo Studio X prodávaný na bázi předplatného. Po podzimních novinkách jsou tu jarní, které kromě jiného vylepšují nejdůležitější funkci z celého programu - automatické úpravy.
reklama

Úvodník této zprávičky jsem samozřejmě záměrně trochu nadsadil, ale zcela na rovinu - pro spoustu lidí je skutečně automatická úprava tím nejčastějším nástrojem, který používají v jakémkoli fotografickém softwaru. Zoner Photo Studio X s dnešní aktualizací přidává automatickou úpravu přímo do nástrojové lišty. Funkce umí nastavit více expozičních parametrů než dříve, a rovněž barvu. Výhledově by měla přinést i automatické vyvážení bílé nebo srovnání horizontu. Na to si ale ještě počkáme.

Z dalších novinek by vás mohl zaujmout štětcový filtr, který umožňuje v modulu Vyvolat malovat úpravu expozice přímo do fotky. V Editoru přibyl nástroj pro zpřesnění výběru. Správce našeptává při vyplňování názvu, popisu nebo místa pořízení fotografie.

Zoner Photo Studio X Jaro 2017

Při prezentaci na setkání s novináři se mi nejvíce líbilo spárování fotografií s tracklogem se záznamem výletu a zobrazení obojího na mapě. Spárování lze hromadně i jednotlivě posouvat, pokud vám čas ve fotoaparátu nesedí s GPS nebo mobilem, odkud pochází tracklog.

Zoner Photo Studio X Jaro 2017

Máte-li rádi fotopředměty, pak vás potěší, že se změnou poskytovatele těchto předmětů je jejich objednávání v Zoner Photo Studio X až o třetinu levnější.

Podrobnější přehled novinek v jarní aktualizaci Zoner Photo Studio X najdete na webu Zoneru. Pokud ZPS X nemáte koupené a už jste dříve instalovali zkušební verzi, pak vězte, že tato aktualizace vám přináší dalších 10 dní k vyzkoušení, zcela nová instalace pak klasických 30 dní.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru