Stahujte Windows 8 Release Preview

Microsoft vydal novou verzi svého operačního systému Windows 8 s názvem Release Preview a oznámil, že OS se nyní konečně blíží do "finální fáze" vývoje.
reklama

Release Preview si můžete stáhnout zde, OS je dostupný ve čtrnácti jazycích. Microsoft oznámil, že od 2. června začíná ve 131 zemích světa Windows Upgrade program, takže ti uživatelé, které si od 2. června do 13. ledna příštího roku koupí PC s Windows 7 budou moci upgradovat na Windows 8 Pro za pouhých patnáct dolarů. Předchozí verze Windows 8 s názvem Consumer Preview byla vydána v únoru a během prvních 24 hodin byla stažena více než milionkrát. V tomto okamžiku jsou Windows 8 nejvíce otestovaným operačním systémem, jaký Microsoft kdy vyvinul.

Datum vydání finální verze Windows 8 zatím není oficiálně potvrzeno, podle všeho to však bude do konce tohoto roku. Mnozí analytici upozorňují na to, že velké firmy by mohly Windows 8 zcela přeskočit, neboť nedávno přešly z Windows XP na Windows 7. Otázkou také je, co na dotykové rozhraní Windows 8 řeknou výrobci tabletů a uživatelé. Windows 8 Release Preview má oproti Consumer Preview "desítky tisíc vylepšení" včetně bezpečnostních funkcí, podpory několika monitorů a novinek v Internet Exploreru 10. Další verze Windows 8 se objeví za dva měsíce a půjde již o tzv. RTM, tedy "release to manufacturing". Kromě Windows 8 Release Preview jsou ode dneška dostupné i Windows Server Release Preview.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru