Stahujte Visual Studio 14 CTP obsahující mimo jiné .NET Compiler Roslyn

Microsoft uvolnil ke stažení Visual Studio “14” CTP. Preview nové verze oblíbeného vývojového prostředí nabízí několik zajímavých novinek, kvůli kterým se vyplatí si ji stáhnout a alespoň trochu vyzkoušet.
reklama

Asi nejzajímavější novinkou ve Visual Studiu 14 je nová .NET kompilovací platforma Roslyn. Psal jsem o tom už trochu na podzim 2011, kdy Microsoft Roslyn poprvé představil na tehdejší konferenci BUILD. A o co se přesně jedná? Roslyn umožňuje plynule přecházet mezi jazyky C# a VB už na úrovni kódu.

Ve Visual Studiu 14 CTP najdete aktualizovanou standardní knihovnu Visual C++ a nástroje pro ASP.NET vNext, který vám pomůže s vývojem moderních webových aplikací pro cloudy a běžné servery.

Ukázková verze CTP je skutečně jen k nahlédnutí a Visual Studio 14 zatím tedy není určeno k produkčnímu nasazení. Stahovat jej můžete z webu VisualStudio. Pozor, aktuální verze má problémy s předchozími verzemi Visual Studia, pokud budou na jednom počítači. Použijte proto nějaké virtuální počítače.

Zdroj: The Visual Studio Blog

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru