Stahujte PhpStorm 2016.2

Oblíbené vývojové prostředí pro tvorbu aplikací v PHP se dočkalo nové verze. PhpStorm 2016.2 se dočkal lepší podpory PHP, vylepšení usnadňujících funkcí v editoru, lepší podpory pro systém Joomla! a také pro TypeScript 2.0, Angular CLI a jiné.
reklama

PhpStorm používám už pár let. Zpočátku ještě paralelně s Komodo IDE, později jsem zjistil, že mu mohu věřit a že opravdu nabízí to, co málokteré jiné programátorské prostředí pro PHP. Zvláště, pokud programujete v Symfony.

PhpStorm 2016.2 vylepšuje kompatibilitu s PHP 7 a PHP 7.1 a nabízí lepší generování setterů a getterů. V editoru mě zaujalo zobrazení hodnot konstant v dokončovacím seznamu a filtrování v něm. Hodit se může i šablona pro projekty, zmíněná podpora pro Joomlu a Xdebug pro PHP CLI. Nově je rovněž možné přetahovat soubory rovnou do HTML kódu.

PhpStorm 2016.2

Řada novinek je převzata z IntelliJ Platformy, na které je PhpStorm postaven. Mimo jiné vylepšení pro tvorbu patchů, prohlížeč logu pro Git/Mercurial, nastavení obrázku na pozadí editoru, podpora pro fonty s ligaturou. Vylepšení se dočkala i práce s databází přímo v PhpStormu.

Stahovat můžete z domovských stránek PhpStorm, kde najdete i kompletní přehled novinek.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru