Stahujte PhpStorm 2016.2

Oblíbené vývojové prostředí pro tvorbu aplikací v PHP se dočkalo nové verze. PhpStorm 2016.2 se dočkal lepší podpory PHP, vylepšení usnadňujících funkcí v editoru, lepší podpory pro systém Joomla! a také pro TypeScript 2.0, Angular CLI a jiné.

Reklama

PhpStorm používám už pár let. Zpočátku ještě paralelně s Komodo IDE, později jsem zjistil, že mu mohu věřit a že opravdu nabízí to, co málokteré jiné programátorské prostředí pro PHP. Zvláště, pokud programujete v Symfony.

PhpStorm 2016.2 vylepšuje kompatibilitu s PHP 7 a PHP 7.1 a nabízí lepší generování setterů a getterů. V editoru mě zaujalo zobrazení hodnot konstant v dokončovacím seznamu a filtrování v něm. Hodit se může i šablona pro projekty, zmíněná podpora pro Joomlu a Xdebug pro PHP CLI. Nově je rovněž možné přetahovat soubory rovnou do HTML kódu.

PhpStorm 2016.2

Řada novinek je převzata z IntelliJ Platformy, na které je PhpStorm postaven. Mimo jiné vylepšení pro tvorbu patchů, prohlížeč logu pro Git/Mercurial, nastavení obrázku na pozadí editoru, podpora pro fonty s ligaturou. Vylepšení se dočkala i práce s databází přímo v PhpStormu.

Stahovat můžete z domovských stránek PhpStorm, kde najdete i kompletní přehled novinek.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář