Stahujte Operu verze 11.60

Společnost Opera Software oznámila vydání nové verze svého prohlížeče, která přináší hned několik vylepšení. Opera 11.60 s kódovým označením "Tuňák" je jakýmsi předskokanem dvanácté verze, která by měla být vydána v dohledné době.
reklama

Opera 11.60 má být rychlejší při otevírání a zavírání prohlížeče a při prohlížení zabezpečených stránek za současného snížení využití paměti. Co se týče funkcí, nová verze prohlížeče nabídne předělaný adresový řádek, který nyní obsahuje hvězdičku, pomocí níž lze do záložek rychle přidávat nové webové stránky. A nový minimalistický design nabídne i e-mailový klient prohlížeče.

Opera 11.60

Navzdory svým snahám o vylepšení prohlížeče se však společnosti Opera Software nedaří prosadit na trhu. Podle nejnovějších statistik analytické firmy StatCounter má Opera ani ne 2% podíl na světovém trhu, zatímco pouhé tři roky starý Google Chrome již drží 25,7 % trhu (před dvěma lety měl 4,66 %). V těsném závěsu za Chrome se drží Firefox s 25,23 % a jedničkou zůstává Internet Explorer s více než 40 %.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru