Stahujte Drupal 7.16 s opravou vysoce kritické chyby

Přes noc vyšel Drupal 7.16 opravující závažnou chybu umožňující zničit vaši instalaci tohoto redakčního systému. Aktualizaci starších verzí sedmičkové řady Drupalu byste tedy neměli zbytečně odkládat. V čem je problém?

Reklama

Aktualizace Drupal 7.16 řeší problém, kdy chyba v kódu instalátoru umožňuje útočníkovi přeinstalovat Drupal za použití externího databázového serveru (a při splnění některých dalších podmínek). To pak útočníkovi umožňuje spouštět kód PHP na původní instalaci. Zranitelnost může být zneužita v případě, že soubor settings.php nebo adresáře v sites jsou zapisovatelné nebo vlastněné stejným uživatelem jako webserver. Zamezením zápisu do settings.php ze strany webserveru a změnou vlastníka můžete problém vyřešit. Každopádně útočník může pomocí instalátoru získat další další informace, proto je aktualizace nezbytná.

Druhá oprava, kterou přináší Drupal 7.16, je problém v modulu OpenID, kdy útočník může číst soubory z lokálního úložiště, pokud použije záškodnický OpenID server.

Drupal 7.16 jen opravuje chyby a nepřidává žádné nové funkce nebo vlastnosti. Stejně tak nemění .htaccess nebo robots.txt.

Zdroj: SA-CORE-2012-003

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář