Stahujte Drupal 7.0 Alpha 1

Nová řada redakčního systému Drupal má svou první uvolněnou verzi alpha. Znamená to, že Drupal 7 je zatím ve velmi raném vývojovém stupni, na druhou stranu má už velký kus práce za sebou a nyní má nakročeno k uvolnění finálního sestavení.

Reklama

Drupal 7 přinese jako každá nová řada tohoto systému řadu novinek a změn. Po dvou letech tak přichází Drupal s integrovaným CCK, nahráváním obrázků pomocí ImageField, novým databázovým rozhraním, předělanou obsluhou souborů, automatickým testovacím rozhraním a stovkami dalších vylepšení.

Objevuje se nové administrační téma vzhledu, Custom Fields (nová alternativa k CCK) mohou být přidány nejen k obsahu, ale i k termínům, uživatelům a jiným položkám, vestavěná správa obrázků (konečně) podporuje i základní úpravy.

Automatická aktualizace modulů vás zbaví otravného připojování na FTP, vestavěná podpora RDF, jQuery UI, nový AJAXový framework a téma vzhledu Stark přinesou nové výzvy vývojářům.

Pokud se rozhodnete Drupal 7 stáhnout a instalovat už v alpha verzi, pamatujte na to, že zatím není vyřešen mechanismus aktualizace ze starších verzí.

Podrobnosti najdete na drupal.org/drupal-7.0-alpha1.

O Drupalu 7 jste se na Maxiorlovi již mohli dočíst také v těchto článcích:

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář