Stahujte Drupal 7.0 Alpha 1

Nová řada redakčního systému Drupal má svou první uvolněnou verzi alpha. Znamená to, že Drupal 7 je zatím ve velmi raném vývojovém stupni, na druhou stranu má už velký kus práce za sebou a nyní má nakročeno k uvolnění finálního sestavení.
reklama

Drupal 7 přinese jako každá nová řada tohoto systému řadu novinek a změn. Po dvou letech tak přichází Drupal s integrovaným CCK, nahráváním obrázků pomocí ImageField, novým databázovým rozhraním, předělanou obsluhou souborů, automatickým testovacím rozhraním a stovkami dalších vylepšení.

Objevuje se nové administrační téma vzhledu, Custom Fields (nová alternativa k CCK) mohou být přidány nejen k obsahu, ale i k termínům, uživatelům a jiným položkám, vestavěná správa obrázků (konečně) podporuje i základní úpravy.

Automatická aktualizace modulů vás zbaví otravného připojování na FTP, vestavěná podpora RDF, jQuery UI, nový AJAXový framework a téma vzhledu Stark přinesou nové výzvy vývojářům.

Pokud se rozhodnete Drupal 7 stáhnout a instalovat už v alpha verzi, pamatujte na to, že zatím není vyřešen mechanismus aktualizace ze starších verzí.

Podrobnosti najdete na drupal.org/drupal-7.0-alpha1.

O Drupalu 7 jste se na Maxiorlovi již mohli dočíst také v těchto článcích:

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru