Stahujte Drupal 6.7 a 5.13

V noci se objevila nová opravná verze redakčního systému Drupal. Nalezená chyba se týká CSRF a XSS a je označena jako středně kritická. Problém způsobuje, že zákeřný uživatel může administrátorovi podstrčit k aktualizacím starší verze updatů. Druhý problém nastává, pokud smažete některý z Formátů vstupu. Obsah, který jej používal, není aktualizován a je zobrazen bez příslušných filtrů.
reklama

Řešením je aktualizace:

Pokud jste zvyklí nemazat a nepřepisovat soubory robots.txt a .htaccess, tentokrát byste to měli udělat - jsou v nich některé změny. Soubor /sites/default/settings.php tentokrát aktualizovat nemusíte.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

V případě, že by bylo potřeba aktualizovat i soubor settings.php, provedu to tak, že ho vymažu, na server nahraju Drupal a pak vytvořím ze souboru default.settings.php právě onen nový soubor settings.php? Děkuji.

Profile picture for user Jan Polzer

přesně tak. Jen nezapomeňte, že default.settings.php tam musí zůstat také a že do settings.php musíte překopírovat řádek s informacemi pro připojení k databázi z původního souboru.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru