Stahujete z torrentů? Vaše IP je zaznamenávána

Bezpečnostní analytik Tom Chothia z University of Birmingham ve Velké Británii zjistil, že webové stránky, které umožňují stahovat torrenty, jsou ve velkém monitorovány vládami a soukromými společnostmi.
reklama

Chothia při svém dlouhodobém pokusu zapnul vlastní server s torrenty a velmi rychle zjistil, že někdo sleduje, co je z něj stahováno a kdo to stahuje. Dále Brit zaznamenal, že monitorováno je pouze top 100 torrentů, takže pokud si uživatel stáhl populární album, film nebo televizní show, jeho adresa byla zaznamenána – a to do tří hodin. Chothia  svá zjištění prezentoval tento týden na konferenci SecureComm v Itálii. 

Otázkou tak je, kdo přesně monitoring serverů s torrenty provádí a co pak s těmito daty dělá. Podle Chothii probíhá tento monitoring již minimálně tři roky a provádějí jej jak vládní organizace, tak i soukromé společnosti. Člověk by očekával, že pokud sledování probíhá již takovou dobu, dostalo by do svých schránek již žalobu velké množství uživatelů. Podle Chothii je však možné, že nejstahovanější torrenty jsou sledované pouze proto, aby filmová a nahrávací studia měla přehled o ilegálním pirátství a mohla díky těmto datům tlačit na změnu zákonů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru