Spor mezi USA a Čínou o svobodu internetu pokračuje

Přesně den poté, co Hillary Clintonová (toho času U.S. Secretary of State) oficiálně odsoudila internetovou cenzuru, Čína prohlásila, že nový přístup USA může ohrozit vztahy mezi oběma zeměmi.
reklama

Ale nechme promluvit Čínu samotnou: „USA kritizovala čínský přístup ke správě internetu a naznačila, že Čína omezuje internetovou svobodu. To není pravdivé a je do budoucna škodlivé pro vztahy USA a Číny.“ Nabízí se ovšem otázka, jak potom jinak nazvat zcela zjevné? Snad novým slovem znamenajícím totéž (tj. cenzuru)?

Ale to ještě není vše: „Čínská konstituce brání práva jedince na svobodný projev a podpora internetu je naše stálá politika. Každopádně Čína má také svoje národní podmínky a kulturní tradice.“ Je paradoxem, že země s nejvíce internetovými obyvateli (384 milionů) si jej nemůže ani naplno takříkajíc "užít".

Zdroj: DeepTech

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru