Spolupráce s Microsoftem Yahoo nepomáhá, ztrácí podíl na trhu

Podíl vyhledávače Yahoo na klíčovém americkém trhu již tři měsíce po sobě klesá a to navzdory těsnější spolupráci s Microsoftem.
reklama

I když Yahoo a Microsoft již před časem propojili své vyhledávací technologie a prohloubili partnerství v oblasti reklamy, analytická společnost ComScore oznámila, že podíl Yahoo na americkém trhu v prosinci opět poklesl. Yahoo ve Spojených státech v prosinci ovládalo šestnáct procent tamního trhu, což je o 0.4% méně, než v listopadu (kdy klesl podíl společnosti na trhu oproti říjnu o 0.1%). Meziměsíční propad podílu na trhu o 0.4% je podle analytiků opravdu hodně. Těžila z toho především jednička na trhu, Google, který získal zpět své malé ztráty z října a listopadu - v současné době ovládá 66.6% klíčového amerického trhu.

Třetí pozici v USA na trhu s vyhledávači obsadily stránky Microsoftu s dvanácti procenty (0.2% nárůst). Na čtvrté pozici je (u nás ne příliš známý) Ask s 3.5% (v listopadu měl 3.6%) a pětku uzavírá AOL s 1.9%, což je oproti listopadu pohoršení o 0.1%. Celá zpráva společnosti ComScore je dostupná zde.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru