Společnost AOL otevřela síť AIM

Americká společnost AOL se rozhodla otevřít svou komunikační síť AIM široké veřejnosti. Zatímco doposud museli vývojáři alternativních klientů používat složité postupy, nyní mají síť jako na dlani.

Reklama

Doposud bylo jedinou možností použití reverzního inženýrství k tomu, aby bylo moci používat protokol AIM v alternativních klientech. Tato možnost navíc není tak úplně legální a vývojáři se kvůli ní často potýkali s problémy. Doufejme, že se tato možnost týká i, u nás, tolik populárního ICQ, které AOL také vlastní a které je úzce spojeno se sítí AIM.

To se však nyní mění. Společnost AOL spustila službu OpenAIM 2.0, pomocí které je možné přistupovat zcela legálně k vnitřnostem sítě AIM a tvorba alternativních klientů se tak stane nejen snadnější, ale hlavně legální. Navíc se otevírá prostor pro užití pokročilejších funkcí (video nebo hlasová komunikace), se kterými by byl v případě reverzního inženýrství problém.

Zdroj: Compiler from Wired.com

 

Reklama

Komentáře

Teď už zbývá jen to, aby Microsoft dodělal podporu pro AIM/ICQ do Live Messengeru a budu spokojen ;)

 To se bohužel asi nikdy nestane, ale možná to půjde naopak, MS uvolní svoje MSN (nebo jak se ta síť jmenuje) a bude tak moci vzniknout MSN/AIM/ICQ/GTalkový klient, který se ve všem vyrovná svým originálům :)

 

No říká se, že v další verzi Live Messengeru by to mělo fungovat, tak uvidíme. Pokud by se tak stalo, tak přechod na síť MSN by byl snadný a myslím že by na tuto síť přešla velká část lidí používající síť ICQ. Spoustu lidí (stejně jako mě) drží na ICQ jen kontakty, které prostě na ICQ chtějí zůstat. MSN nepoužívám protože tam zatím nemám moc kontaktů (zatím jenom jeden :))

Přidat komentář