Společnost AOL otevřela síť AIM

Americká společnost AOL se rozhodla otevřít svou komunikační síť AIM široké veřejnosti. Zatímco doposud museli vývojáři alternativních klientů používat složité postupy, nyní mají síť jako na dlani.
reklama

Doposud bylo jedinou možností použití reverzního inženýrství k tomu, aby bylo moci používat protokol AIM v alternativních klientech. Tato možnost navíc není tak úplně legální a vývojáři se kvůli ní často potýkali s problémy. Doufejme, že se tato možnost týká i, u nás, tolik populárního ICQ, které AOL také vlastní a které je úzce spojeno se sítí AIM.

To se však nyní mění. Společnost AOL spustila službu OpenAIM 2.0, pomocí které je možné přistupovat zcela legálně k vnitřnostem sítě AIM a tvorba alternativních klientů se tak stane nejen snadnější, ale hlavně legální. Navíc se otevírá prostor pro užití pokročilejších funkcí (video nebo hlasová komunikace), se kterými by byl v případě reverzního inženýrství problém.

Zdroj: Compiler from Wired.com

 

Autor článku: Machi

Bývalý novinkář na Maxiorlovi. Dnes se věnuje vlastním projektům.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Teď už zbývá jen to, aby Microsoft dodělal podporu pro AIM/ICQ do Live Messengeru a budu spokojen ;)

návštěvník

 To se bohužel asi nikdy nestane, ale možná to půjde naopak, MS uvolní svoje MSN (nebo jak se ta síť jmenuje) a bude tak moci vzniknout MSN/AIM/ICQ/GTalkový klient, který se ve všem vyrovná svým originálům :)

návštěvník

No říká se, že v další verzi Live Messengeru by to mělo fungovat, tak uvidíme. Pokud by se tak stalo, tak přechod na síť MSN by byl snadný a myslím že by na tuto síť přešla velká část lidí používající síť ICQ. Spoustu lidí (stejně jako mě) drží na ICQ jen kontakty, které prostě na ICQ chtějí zůstat. MSN nepoužívám protože tam zatím nemám moc kontaktů (zatím jenom jeden :))

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru