Sophos vydal bezplatný antivir pro Mac

Renomovaná bezpečnostní společnost Sophos se rozhodla, že pro uživatele Macu zpřístupní bezplatnou verzi antivirového programu.
reklama

Sophos vydal bezplatný antivirus pro uživatele Mac OS s názvem Sophos Anti-Virus Home Edition for Mac. I když placené antivirové programy jsou pro platformu Mac už nějaký čas přístupné, bezplatných antivirů od renomovaných firem pro Mac je velmi málo. Sophos podle svých slov vzal svůj existující antivirový program a upravil jej tak, aby fungoval na Macu - nejde tedy o software vyráběný přímo pro Mac.

U operačního systému Windows se viry a další rizika počítají v milionech, zatímco na Macu jsou jich "jen" tisíce. Sophos pro uživatele svého bezplatného antiviru pro Mac vytvořil speciální diskuzní fórum a oznámil, že tuto verzi antiviru nikdy nezpoplatní. Pro zajímavost, konkurenční společnost Panda Security nedávno začala nabízet svůj antivirový program pro Mac za 50 dolarů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru