Sony po útoku hackerů konečně obnovilo svou herní síť

Sony více než tři týdny po kybernetickém útoku na jeho servery začalo spouštět služby PlayStation Network a Qriocity.
reklama

V rámci útoku hackerů, který se odehrál 20. dubna byly ukradeny osobní informace více než sto milionů zákazníků a PlayStation Network spolu s přidruženými službami zůstal vypnutý. Nyní Sony PSN spolu s Qriocity spouští pro uživatele v Severní Americe, Evropě, Austrálii, a na Středním Východe a Novém Zélandu. Uživatelé v Asii si budou muset ještě nějakou dobu počkat. Nejprve budou zpřístupněny služby, které se týkají online hraní, přehrávání videa. streamování audia a přístupu k službám jiných firem jako je Netflix nebo Hulu. Plné obnovení všech služeb se očekává až na konci května.

Jakmile se hráči k obnovené síti poprvé připojí, stáhne se jim aktualizace, která je požádá o změnu hesla. Změna hesla je vyžadována proto, že tento údaj byl mezi ukradenými daty. Bez nového hesla se ke svému účtu žádný s hráčů nepřihlásí. Podle Sony nová aktualizace systému přináší "vylepšení ochrany dat, včetně monitoringu softwaru, průběžných bezpečnostních testů a lepšího šifrování." Kromě útoku na PSN byl téměř před měsícem podniknut také útok na počítačovou síť Sony s názvem Online Entertainmanet Network. Její činnost byla také včera obnovena.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru