Sony opět čelilo útoku hackerů, byla ukradena data milionu uživatelů

Hackerská skupina LulzSec se včera přihlásila k útoku na webové stránky Sony Pictures, ze kterých byla odcizena osobní data více než milionu uživatelů.
reklama

V prohlášení skupina uvedla, že se jí kromě uživatelských dat podařilo ukrást i administrátorská hesla a další údaje včetně 3.5 milionu hudebních kuponů, které Sony prodává. LulzSec na svém webu zveřejnil kompletní seznam napadených stránek Sony včetně odkazů na vzorky ukradených materiálů. "Do databáze SonyPictures.com se nám podařilo dostat pomocí jednoduché chyby v SQL, jedné z těch nejznámějších a nejprimitivnějších. Odsud jsme se dostali k databázím dalších webů jako AutoTrader.com nebo nizozemských stránek Sony BMG," uvedl LuzSec s tím, že žádná z ukradených dat nebyla šifrována. "Sony prostě ukládalo přes milion hesel v textovém souboru."

Hackerská skupina také na svém webu uvedla odkaz na zneužitou chybu v SQL a vyzvala uživatele, aby ji sami otestovali. Sony se k celé věci zatím nevyjádřilo. Pokud byl nový průnik do databází společnosti opravdu v takové míře, jak tvrdí LulzSec, jde o druhý velký útok, kterému Sony muselo čelit v posledních dvou měsících. V polovině května byly napadeny systémy PlayStation Network a ukradena data více než sto milionů uživatelů. Sony v odezvě na tento útok najalo několik bezpečnostních firem, které měly společnosti pomoci se zabezpečením jejích sítí.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru