Sony chystá novou řadu hiresových netbooků s Atomem N

Trh s netbooky se nám již pěkných pár měsíců čile rozvíjí, nicméně některé firmy se svojí nabídkou trochu zaspaly - pokud existují ultralevné netbooky, jistě jen málokdo dá 3-4x tolik za miniaturní notebook s poloviční výdrží. Přesto, že společnost Sony již uvedla v únoru svůj první netbook (Sony Vaio P), jeho cena jistě nejednoho příznivce mobility odradila - a na kolik že vlastně přijde tato v pořadí druhá pohledná novinka?
reklama

Nejprve pár slov k hardwaru: Nový Vaio W má mít tradiční 10,1" LCD obrazovku, nyní však s rozlišením 1 366 x 768 pixelů. V jeho výbavě nalezneme i moderní procesor Atom N280. Taktéž nemůže nepotěšit Bluetooth a bezdrátový modul schopný komunikace v sítích 802.11b/g/n. Jako obvykle bude mít netbook v záloze i 1 GB DDR2 paměti a 160 GB HDD. Váha dosáhne 1,19 kg a rozměry 268 x 180 x 32,4 mm.

Sony nespecifikovalo, kolik modelů v řadě bude, ani to, na kolik zájemce přijdou, ovšem proslýchá se, že střední konfigurace má stát lehce nad 450 EUR.

Zdroj: Register Hardware

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru