Sony chystá 560 Mb/s konkurenci pro Bluetooth

Společnost Sony se pochlubila s novým čipem určeným pro bezdrátovou komunikaci, který je po vzoru technologie Bluetooth schopen nabídnout na krátké vzdálenosti rychlosti až 560 Mb/s.
reklama

Novinka nese název TransferJet a bude dostupná ve dvou variacích: Jedna natolik malá, že se vejde na SD kartu, druhá pro změnu určená na PCI či MiniPCI karty. TranferJet (poprvé oznámený v roce 2008) operuje mimo přecpané pásmo 2,4 GHz (v pásmu 4,48 GHz), takže signál by měl být zatížen menší interferencí.

Sony chystá 560 Mb/s konkurenci pro Bluetooth

Zatím vše naznačuje tomu, že půjde o proprietární komunikační systém, ovšem Sony se již vyjádřilo v tom smyslu, že novinku podpořilo na 30 nejznámějších firem z elektronické branže: Mimo jiné i Samsung, Hitachi, JVC, Canon, Nikon, Pioneer, Ericsson a další. Čipy se mají objevit ještě tento měsíc, ale pouze jako demonstrační vzorky.

Zdroj: Reg Hardware

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru