Sociální síť Yahoo Buzz končí

Yahoo oznámilo, že ke konci tohoto týdne ukončí provoz své služby Buzz, která doplatila na úspěch jiných sociálních sítí. Yahoo Buzz byl spuštěn v únoru 2008 a uživatelům umožňoval sdílet různé informace - například pokud nahráli na službu novou fotografii, změnili si status nebo napsali minirecenzi na oblíbenou restauraci.

Reklama

Stejně jako Facebook, Twitter, Digg a další služby, i Buzz nabízel webmasterům možnost přidat na jejich webové stránky tlačítko této sociální sítě. I když několik velkých zahraničních portálů dalo Buzz šanci, služba se příliš neuchytila a 21. dubna bude ukončena. Podle Yahoo bylo ukončení Buzz, o kterém se spekulovalo již od prosince 2010, "těžkým rozhodnutím, které však společnosti umožní soustředit se na její klíčové produkty."

V současné době tak kromě Facebooku a Twitteru existují na internetu již pouze dvě velké komunity pro sdílení odkazů - Reddit, kterému se v předchozím roce více než ztrojnásobila uživatelská základna a StumbleUpon, jenž minulý měsíc překročil jednu miliardu shlédnutí svých stránek. Ani jedna z těchto služeb není v České republice příliš známa.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář