Sníží Nokia podíl Symbianovských smartphonů?

Pokud právě přemýšlíte, jaké mobilní platformě věnovat svůj učící potenciál, pak pro vás dnes máme jeden zajímavý motiv k zamyšlení...
reklama

Leccos totiž naznačuje tomu, že se Nokia rozhodne dávat u svých smartphonů a komunikátorů přednost linuxové platformě Maemo. Připomínáme, že Maemo, též známý jako Internet Table OS, je na trhu od roku 2005 a původně byl vyvinut pro internetová udělátka ze stáje Nokie.

Nyní však zpráva (objevivší se v novinách Financial Times Deutschland) napovídá, že se Nokia chystá Symbian na smartphonech trochu utlumit právě ve prospěch Maemo. Nokia již dala za Symbian cca 264 milionů EUR, je tedy krajně nepravděpodobné, že by se na něj jednou provždy vykašlala, nicméně podíl Symbianu se mezi komunikačními zařízeními za minulé roky snížil z 62,3 % (4. kvartál 2007) na 47,1 % (4. kvartál 2008). Je tudíž v konečném důsledku docela dobře možné, že se Nokia rozhodne nabízet hlavně zařízení běžící na Maemo.

Zdroj: Register Hardware

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru