Smartphony s Ubuntu budou již na konci roku

Vypadá to, že Android a iOS budou čelit nové konkurenci: Ubuntu. Canonical, jedna z hlavních organizací, která stojí za Ubuntu, totiž představil mobilní verzi tohoto operačního systému.
reklama

Mobilní verze Ubuntu se má objevit na dvou smartphonech ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Prvním z nich bude levný telefon s procesorem 1GHz Cortex A9, 512-1024MB paměti RAM a 4-8 GB místa na disku. Druhý model, který je cílen na high-endovou část trhu, bude poháněn čtyřjádrovým procesorem A9, nabídne 1GB paměti RAM a 32 GB místa na disku. Zajímavé je, že mobilní verze operačního systému Ubuntu bude moci fungovat na jakémkoli zařízení s Androidem, jelikož oba OS sdílejí tu samou podporu driverů. 

Co se týká aplikací, Canonical doufá, že se mu podaří spojit s jedním s velkých hráčů, jakými jsou EA nebo Valve. Systém bude plně podporovat HTML5 a vývojáři budou moci také využít podpory C/C++, OpenGL, QML a JavaScriptu. Canonical navíc doufá, že by se Ubuntu mohlo uchytit i u televizorů, či dokonce jako druhý operační systém na telefonech s Androidem. Podle společnosti je Ubuntu univerzálním operačním systémem, který může fungovat prakticky na jakémkoli zařízení.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru