Služba Ubuntu One je nyní dostupná i pro Mac

Cloudová služba Ubuntu One se po několika měsících ve stádiu betatestování konečně dostala do finální fáze a kromě uživatelů Windows, iOS, Androidu a Ubuntu Linuxu je mohou využívat také vlastníci Mac OS X.

Reklama

"Soubory, fotografie, dokumenty, hudba - to vše nyní můžete jednoduše ukládat a spravovat z jediného místa na cloudu," uvedla společnost Canonical, jež za vývojem Ubuntu One stojí. "Ke svým datům pak můžete přistupovat odkudkoli a z jakéhokoli zařízení s Windows, iOS, Androidem, Macem, Ubuntu nebo i jiného operačního systému přes webové rozhraní." Kromě nové podpory Macu přibyla také funkce, která automaticky hledá a stahuje nejnovější aktualizace pro klienta Ubuntu One a možnost nechat aplikaci spuštěnou na pozadí, i když ji uživatel vypne.

Ve statusovém okně ve vrchní části klienta se nyní zobrazuje průběh právě probíhajících transferů dat. Uživatelé betaverze klienta pro Mac si budou muset nainstalovat novou verzi manuálně, jelikož betaverze ještě funkci automatického aktualizování v sobě obsaženou neměla. Ubuntu One podporuje Mac OS X 10.6 a uživatelé si jej zcela zdarma mohou stahovat na stránkách výrobce. Každý uživatel Ubuntu One obdrží zdarma 5GB místa na cloudu, 20GB stojí 30 dolarů ročně.

Zdroj: PCW

Reklama

Přidat komentář