Sledujte svůj server s aplikací ISPConfig Monitor pro Android

Chcete neustále vědět o stavu svého serveru a sledovat jej třeba s mobilním telefonem? V případě Androidu není problém. Stačí nainstalovat program ISPConfig Monitor. Správcovskou aplikaci ISPConfig na svém serveru přitom nepotřebujete.
reklama

O bezplatné alternativě k cPanelu a Plesku jsem před nějakou dobou psal v článku ISPConfig: open source alternativa k nástrojům cPanel nebo Plesk. Jedná se o povedený nástroj pro správu serveru, který doporučuji všem, kdo si staví například virtuální vývojový server.

Tento týden tvůrci ISPConfigu uvolnili novou aplikaci pro mobilní telefony se systémem Android. Ta je schopna monitorovat stav libovolného serveru pomocí pingu a sledování odezvy portů TCP a UDP.

Pokud s ISPConfig Monitorem budete sledovat server, na kterém běží ISPConfig, tak získáte další informace, jako je stav služeb provozovaných na serveru (webový server, databáze, FTP...), zobrazíte si logy nebo informace o aktuálním zatížení serveru.

ISPConfig Monitor

ISPConfig Monitor

Detaily najdete na stránce aplikace ISPConfig Monitor.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru