Sledujte start ATV Jules Verne naživo

Evropská vesmírná agentura (ESA) během zítřejšího dne vyšle do kosmu automatické přepravní zařízení (ATV - Automated Transfer Vehicle) pojmenované Jules Verne. Díky internetu můžete sledovat nejen jeho start, ale i následně přiblížení a spojení s vesmírnou stanicí ISS.
reklama

Vesmírný modul vynese zítra 9. 3. 2008 v 5:03 našeho času na oběžnou dráhu evropská raketa Ariane 5, a to z kosmodromu Kourou ve Francouzské Guyaně. V kosmu se pak již bude ATV Jules Verne pohybovat vlastní silou. K ISS jej navede automatické zařízení, které však lze v případě potřeby přepnout na manuální řízení, a to jak z ISS, tak ze Země.

Start i následné přibližovací manévry můžete sledovat online na stránkách vesmírné agentury ESA. Ke sledování potřebujete podporu Windows Media Playeru. Máte-li jiný operační systém, než Windows, případně nemáte-li kompatibilní webový prohlížeč, můžete využít odkazy Real Media Stream nebo Windows Media Stream. Najdete je pod okénkem přehrávače na webu. Streamy budou k dispozici v angličtině a francouzštině.

Další pravidelné informace najdete na Jules Verne ATV Blogu.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru