Skype kupuje společnost GroupMe

Společnost Skype včera oznámila, že je v poslední fázi akvizice firmy GroupMe, jež se zabývá bezplatnými skupinovými textovými zprávami a konferenčními hovory na mobilních telefonech.
reklama

Skype nesdělil, kolik za GroupMe zaplatí. GroupMe je pouze rok stará společnost založená v New Yorku, která nabízí aplikace pro iPhone, BlackBerry, Android a Windows Phone 7. Aplikace s názvem GroupMe 3.0 uživatelům umožňuje vytvářet skupiny přátel, kterým lze bezplatně rozesílat zprávy a sdílet s nimi fotografie. "Náš tým zůstane i nadále v New Yorku a bude pracovat na další verzi GroupMe. Jediný rozdíl je, že nyní získáme přístup k 175 milionů uživatelů Skypu," stojí v prohlášení GroupMe.

Skype nepotvrdil, zda bude GroupMe integrován do jeho služeb nebo bude fungovat i nadále jako nezávislá společnost. Skype samotný nyní prochází akvizicí - v květnu tohoto roku oznámil Microsoft, že jej kupuje za 8.5 miliardy dolarů. Jakmile bude Skype pod křídly softwarového giganta, bude Microsoft integrovat Skype do operačního systému Windows Phone, herních zařízení Xbox a Kinect a služeb jako Xbox Live nebo Lync.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru