Skype kupuje společnost GroupMe

Společnost Skype včera oznámila, že je v poslední fázi akvizice firmy GroupMe, jež se zabývá bezplatnými skupinovými textovými zprávami a konferenčními hovory na mobilních telefonech.

Reklama

Skype nesdělil, kolik za GroupMe zaplatí. GroupMe je pouze rok stará společnost založená v New Yorku, která nabízí aplikace pro iPhone, BlackBerry, Android a Windows Phone 7. Aplikace s názvem GroupMe 3.0 uživatelům umožňuje vytvářet skupiny přátel, kterým lze bezplatně rozesílat zprávy a sdílet s nimi fotografie. “Náš tým zůstane i nadále v New Yorku a bude pracovat na další verzi GroupMe. Jediný rozdíl je, že nyní získáme přístup k 175 milionů uživatelů Skypu,” stojí v prohlášení GroupMe.

Skype nepotvrdil, zda bude GroupMe integrován do jeho služeb nebo bude fungovat i nadále jako nezávislá společnost. Skype samotný nyní prochází akvizicí - v květnu tohoto roku oznámil Microsoft, že jej kupuje za 8.5 miliardy dolarů. Jakmile bude Skype pod křídly softwarového giganta, bude Microsoft integrovat Skype do operačního systému Windows Phone, herních zařízení Xbox a Kinect a služeb jako Xbox Live nebo Lync.

Zdroj: PCW

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář