Skupina U2 se vyslovila proti hudebnímu pirátství

Reklama

Manažer rockové skupiny U2 Paul McGuinness tvrdí, že provideři internetového připojení nesou svůj díl viny na propadu prodejů hudebních nahrávek.

Zpočátku celá věc vzbudila dotazy, zda manažer mluví za celou skupinu, aby se vzápětí celkem přirozeně ukázalo, že ano. Samotný Bono z U2 věc komentoval slovy: „Dekáda sdílení hudby jasně ukázala, že lidé, kteří tímto trpí, jsou tvůrci samotní. Tedy osoby, které nemohou žít jen z lístků za koncerty a triček.“

Nedá nám, abychom si trochu nerýpli: Je zajímavé, jak nám doba pokročila, ve středověku herci často neměli co jíst a dnes je zřejmě i souhrnný majetek skupiny 715 milionů EUR málo… Každopádně se ve finále vnucuje otázka, jaký je vlastně ten ideální kompromis výhodný pro všechny?

Zdroj: CNet

Reklama

Komentáře

Neprodávat CD tak draze. Kdyby nahrávky stály cca 50-100,- Kč tak si každý myslím rád koupí CD kapely, kterou má rád. Podobně je to u filmů, copak je 500 za normální film málo? Jako příklad uvádím přidávání CD a DVD k časopisům, za 50Kč lidé kupovali jak diví a neměli ani snahu stahovat ;-)

Přidat komentář