Skupina U2 se vyslovila proti hudebnímu pirátství

Manažer rockové skupiny U2 Paul McGuinness tvrdí, že provideři internetového připojení nesou svůj díl viny na propadu prodejů hudebních nahrávek.
reklama

Zpočátku celá věc vzbudila dotazy, zda manažer mluví za celou skupinu, aby se vzápětí celkem přirozeně ukázalo, že ano. Samotný Bono z U2 věc komentoval slovy: „Dekáda sdílení hudby jasně ukázala, že lidé, kteří tímto trpí, jsou tvůrci samotní. Tedy osoby, které nemohou žít jen z lístků za koncerty a triček.“

Nedá nám, abychom si trochu nerýpli: Je zajímavé, jak nám doba pokročila, ve středověku herci často neměli co jíst a dnes je zřejmě i souhrnný majetek skupiny 715 milionů EUR málo... Každopádně se ve finále vnucuje otázka, jaký je vlastně ten ideální kompromis výhodný pro všechny?

Zdroj: CNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Neprodávat CD tak draze. Kdyby nahrávky stály cca 50-100,- Kč tak si každý myslím rád koupí CD kapely, kterou má rád. Podobně je to u filmů, copak je 500 za normální film málo? Jako příklad uvádím přidávání CD a DVD k časopisům, za 50Kč lidé kupovali jak diví a neměli ani snahu stahovat ;-)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru