Silverlight Streaming k dispozici na Windows Live

Silverlight Streaming jako součást služeb Windows Live volně nabízí streamingová a hostingová řešení pro plnohodnotné interaktivní aplikace ve vysoké kvalitě, napříč platformami, nezávisle na zvoleném prohlížeči a s plnou multimediální podporou. Zároveň nabízí návrh video aplikací s použitím Microsoft Expression Enconder, a dalších editačních prostředí třetích stran pro neomezenou možnost tvorby uživatelského prostředí. 
reklama

Produkt je k dispozici v pre-release verzi s volnou kapacitou do 4 GB, odchozí streaming nabízí až 700 Kbps. Jakmile bude uzavřen vývoj Beta verze, vývojáři a web designéři budou mít i nadále možnost využít služeb s až jedním milionem minut volného video streamingu s kapacitou 700 Kpbs za stránku a měsíc.

Kapacitně neomezená možnost streamování bude uživatelům dostupná zdarma při doplnění reklamním obsahem, nebo na základě nepatrného poplatku bez jakýchkoliv doprovodných reklamních sdělení. 

Více na: silverlight.live.com

Poznámka

Ve světě internetu a médií má slovo streaming specifickou definici – média jsou zpřístupněna na základě požadavku, můžete získat přístup k jakkoliv velkému souboru bez nutnosti čekat na dokončení jeho stažení. K streamování médií přes web je však potřeba Streaming Media Server jako například Windows Media Services.

Alternativní způsob pro doručení médií je postupné stahování. V tomto případě můžete používat video soubory z jakéhokoliv web serveru. Jakmile je soubor zpřístupněn, začíná jeho přehrávání nejvyšší možnou rychlostí. Pokud však tímto způsobem sledujete například šedesátiminutový pořad a potřebujete se přesunout do poloviny jeho vysílání, musíte počkat na stažení obsahu celých prvních 30 minut.

Silverlight Streaming na Windows Live využívá postupného stahování médií. Někteří tak mohou namítnout, že termín streaming je v tomto případě použit nesprávně. Tato služba je však určena pro pro plnohodnotné multimediální aplikace a slovo streaming je tedy nejvhodnějším označením.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru