Shopy s mobilními aplikcemi se budou specializovat

Zvolit si pro vývoj a učení (resp. prodej) jeden programovací jazyk (platformu), to je věc jedna. Ovšem správně trefit potřeby uživatel, to je již úplně jiná liga. Mobilní shopy se softem se proto také rozhodly v duchu tohoto přísloví trochu změnit styl.
reklama

Dnes je běžné to, že se na uživatele zajímajícího se o rozšíření vlastností jeho nového digitálního mazlíka vyvalí až matoucí počet míst kde nakupovat (operátor, tvůrce hardware, dodavatel OS, 3.strany typu Handango, ...) a zaměření programů (enterprise aplikace, hry, utilitky, free i komerční dohromady, ...).

Typickým příkladem tohoto trendu je Apple a jeho Appstore. Zřejmě každý, kdo tam někdy vkročil a listoval víc jak 65 000 aplikacemi došel k závěru, že by to chtělo celé nějak zpřehlednit. Množství dostupných aplikací je zkrátka neúnosné a proto se řada poskytovatelů softu rozhodla změnit svůj přístup k prodeji a rozdělení nabídky.

Hlavní a nejviditelnější nabídku mají tvořit věci zajímavé pro průměrné osoby: Hry, chatovací utilitky, témata, multimediální přehrávače a podobné věci. Naopak zájemci o business, dálkovou správu sítí, produktivitu a podobná témata budou muset zašátrat hluběji v menu.

Zdroj: InfoWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru