Shopy s mobilními aplikcemi se budou specializovat

Reklama

Zvolit si pro vývoj a učení (resp. prodej) jeden programovací jazyk (platformu), to je věc jedna. Ovšem správně trefit potřeby uživatel, to je již úplně jiná liga. Mobilní shopy se softem se proto také rozhodly v duchu tohoto přísloví trochu změnit styl.

Dnes je běžné to, že se na uživatele zajímajícího se o rozšíření vlastností jeho nového digitálního mazlíka vyvalí až matoucí počet míst kde nakupovat (operátor, tvůrce hardware, dodavatel OS, 3.strany typu Handango, …) a zaměření programů (enterprise aplikace, hry, utilitky, free i komerční dohromady, …).

Typickým příkladem tohoto trendu je Apple a jeho Appstore. Zřejmě každý, kdo tam někdy vkročil a listoval víc jak 65 000 aplikacemi došel k závěru, že by to chtělo celé nějak zpřehlednit. Množství dostupných aplikací je zkrátka neúnosné a proto se řada poskytovatelů softu rozhodla změnit svůj přístup k prodeji a rozdělení nabídky.

Hlavní a nejviditelnější nabídku mají tvořit věci zajímavé pro průměrné osoby: Hry, chatovací utilitky, témata, multimediální přehrávače a podobné věci. Naopak zájemci o business, dálkovou správu sítí, produktivitu a podobná témata budou muset zašátrat hluběji v menu.

Zdroj: InfoWorld

Reklama

Přidat komentář