Sharp vyvinul 3D displej pro mobilní zařízení

Společnost Sharp, která již dávno není jen synonymem pro LCD panely a tiskárny, o sobě dává stále častěji vědět i na poli technologických inovací. Jedna z těch posledních je displej určený pro mobilní zařízení, který dá i bez brýlí vzniknout iluzi 3D prostoru.
reklama

Aby displej vytvořil iluzi 3D prostoru, Sharp sdělil, že bude nutno, aby jej majitel zařízení držel zhruba 30 cm před očima, což je vzdálenost, na jakou se dnes mobilní telefony i digitální fotoaparáty stejně drží. V případě správného úhlu uvidí majitel zařízení 3D obraz, při pohledu nesprávném jen rozmazanou a nerozeznatelnou změť.

Sharp samozřejmě myslí i na situace, kdy zákazník zatouží po tradičním plochém displeji, na jaké jsme dnes zvyklí – zkrátka se přepne režim a bude to. Displej je schopen takto fungovat díky speciální vrstvě uvnitř měnící vlastnosti odraženého světla. Technologie je mimochodem výsledkem 20 let vývoje. Masová produkce má začít do 6 měsíců.

Zdroj: InfoWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru