Sharp NetWalker: Dotekový mini-netbook

Ke společnosti Sharp má bezesporu spousta příznivců mobilní techniky značně rozpolcený vztah. Na straně jedné firma vyrábí neuvěřitelně zajímavé hračky (Sharp Zaurus blahé paměti), ale na té druhé je obvykle nevozí mimo Japonsko.
reklama

Novinka nese pojmenování Sharp NetWalker PC-Z1 a jedná se o miniaturní netbook. Sharp se dušuje, že má tento drobeček probouzecí rychlost pouhé 3 vteřiny a velikostí spadá někam mezi největší smartphony / komunikátory a nejmenší netbooky. Displej má úhlopříčku 5".

Sharp NetWalker: Dotekový mini-netbook

Jak napovídá slůvko "Net" přímo v pojmenování, je zřejmé, že udělátko bude velice slušné při práci se sítí a odhad je to velmi dobrý: Ubuntu OS se stará o rozhraní a aplikace, Wi-Fi pro změnu o spojení s okolním světem. Komu by byly 4 GB flashe málo, může další kapacitu doplnit skrze microSD slot. Výdrž akumulátoru má dosáhnout 10 h a cena dosáhne k cca 500 USD, ovšem dovětek "pouze Japonsko" na závěr příliš nenadchne...

Zdroj: Dvice

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru