SharePoint se stává jedním z nejrychleji rostoucích produktů společnosti Microsoft

Společnost Microsoft představuje plnou verzi zdarma dostupného nástroje Search Server 2008 Express pro snadné vyhledávání podnikových informací. Pro podniky používající Office SharePoint Server 2007 přichází Microsoft i s novou technologií Silverlight Blueprint, která umožní vytváření interaktivních internetových aplikací pro SharePoint platformu. 
reklama

Oba nové produkty byly uvedeny tento týden na každoroční konferenci Microsoft Office SharePoint Conference v americkém Seattlu. Během tohoto setkání označil Bill Gates, předseda představenstva společnosti Microsoft, SharePoint za jeden z nejúspěšnějších produktů v historii Microsoftu. Celosvětově bylo prodáno již více než 100 milionů jeho licencí a jeho prodej přesáhl milník 1 miliardy dolarů. 

Za více než 50% růstem tohoto produktu ve čtvrtém čtvrtletí 2007 stojí jeho stoupající obliba u tisíce firem po celém světě, kterým výrazně pomohl zlepšit spojení lidí, procesů a informací. Toho je dosaženo díky možnostem sjednocení všech intranetových, extranetových a webových podnikových aplikací do jediné integrované platformy dostupné všem zaměstnancům.               

Shrnutí nejvýznamnějších oznámení z konference Microsoft OfficeShare Point Conference: 

Microsoft Search Server 2008 Express

Plná verze vyhledávače Microsoft Search Server 2008 Express, zdarma dostupného nástroje pro snadné vyhledávání podnikových informací. Search Server 2008 Express, nasazený uvnitř společnosti, může pomoci zaměstnancům nalézt informace ukryté kdekoliv v podnikové síti nebo na klientských stanicích, zatímco stejné řešení nasazené na veřejném webu společnosti může pomoci zákazníkům nalézt informace o produktu, který zrovna hledají.

Více informací na www.microsoft.com/enterprisesearch. 

Silverlight Blueprint pro SharePoint

Silverlight Blueprint pro SharePoint umožňuje tvorbu různorodých internetových aplikací s bohatými interaktivními možnostmi. Silverlight BluePrint pro SharePoint přináší funkcionalitu a přednosti technologie Silverlight do webových aplikací v podnikovém prostředí.

Silverlight Blueprint pro SharePoint je ke stažení na msdn2.microsoft.com/en-us/sharepoint/cc303301.aspx. 

Rozšíření služeb Microsoft Online Services

Rozšíření služeb Microsoft Online Services jako součást rozvoje podnikových webových služeb založených na konceptu Software + Services.Služby Microsoft Online Services, mezi které patří Exchange Online a SharePoint Online, se nyní stávají dostupné firmám všech velikostí. Pro firmy v USA bylo otevřeno omezené testování beta verze těchto nových služeb na www.mosbeta.com. Plné verze budou v anglickém jazyce dostupné ve druhém pololetí tohoto roku a to s novými flexibilními licenčními modely založenými na předplatném na každého uživatele.

Více informací o Microsoft Office SharePoint Server 2007 naleznete na: www.microsoft.com/cze/office/servers/sharepointserver/highlights.mspx.

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru