Sháníte místo? Pak si dávejte pozor, co máte o sobě na Facebooku a YouTube...

Reklama

Moderní internetová doba přinesla řadu nových trendů. Jedním z nich je i hledání práce online, jež má oproti tradičním způsobům řadu výhod. Na druhou stranu, uživatelé často zapomínají, že i zaměstnavatelé si je dnes dopředu obvykle “proklepnou”.

K napsání dnešní bleskovky nás inspirovala tato řeč amerického prezidenta Baracka Obamy. V zásadě v ní jde o to, že když už člověk dělá za mlada a ve středním věku nějaké ty blbosti, tak prosím, ale měl by si 2x rozmyslet, nežli je plácne na internet. Podobné události totiž mají tendenci se vracet po letech i s úroky.

Pointa je určitě jasná. Jestliže se kupříkladu někdo jde ucházet o místo zástupce ředitele, snaží se samozřejmě působit maximálně decentně. Jestliže se o něm ale zaměstnavatel dočte na FaceBooku: “Tak sem se včerá zase zmazal jak klokan!”, rozhodně si přijetí podobného uchazeče dvakrát rozmyslí, případně dá rovnou přednost jinému.

Zdroj: Computerworld

Reklama

Komentáře

Je to jen otazkou casu, kdy si zacne zamestnavatel proklepavat uchazece. Uchazec to ma blby, protoze jednou zadane informace do takovych to aplikaci se zindexuji a HOTOVO. Vymazat? Vymazat indexy u vsech hledatoru nelze, takze tam ty nepotrebne "informace" zustavaji na furt.....
Dival jsem se na nektere lidi, co prosli nekolika zamestnanimi a pisali na internet, tak jsou stale tam. V pohode i 10 let zpet se da neco najit, o co se ten clovek zajimal....

Říkám to pořád, lidi při psaní na internet nepřemýšlí do budoucna.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář