Seznam.cz začal s indexací zahraničních webů

Portál Seznam.cz dnes oznámil, že zahájil indexování zahraničních webových stránek, díky čemuž se počet indexovaných stránek zvýší na 700 milionů.
reklama


V současné době obsahuje index fulltextového vyhledávání Seznam.cz okolo 400 milionů českých webových stránek. Podle tiskové zprávy Seznam.cz v počáteční fázi indexace cizojazyčných stránek vybral 300 milionů zahraničních webů, z nichž je většina v AJ. Nutno podotknout, že indexováno má být i cca 15 milionů stránek slovenských.


"Víme, že k poměrně hojně navštěvovaným stránkám českými uživateli patří nejen česky psané stránky, ale například i zahraniční zpravodajské portály jako BBC, CNN, atd. Samozřejmě se nejedná o jediné zahraniční zdroje, které naši uživatelé hledají. Proto jsme se rozhodli jim vyjít vstříc a nabídnout jim i výsledky ze zahraničí. Nyní tedy testujeme vydávání výsledků, které na hledaný dotaz kombinují relevantní odpovědi z českých i zahraničních zdrojů,“ řekl Marek Gizela, manažer Fultextového týmu Seznam.cz.


Při výběru zahraničních stránek, které budou indexovány, vycházel tým Seznam.cz z nejčastěji používaných evropských jazyků jako je angličtina, němčina a francouzština. Jak dodal Marek Gizela v prohlášení, Seznam.cz se zatím neplánuje indexovat webové stránky v "exotických jazycích" jako je třeba japonština.


"Ve výsledcích hledání nebudou tedy cizojazyčné výsledky speciálně zvýrazněny. Již z malého náhledu stránky ale bude jasně poznat, že jde o zahraniční zdroj. Na první stránce výpisu výsledků hledání budou nadále převládat výsledky, které vedou na české stránky, pakliže vůbec nějaké relevantní odpovědi na zadaný dotaz v češtině existují. Další stránky výsledků již budou zohledňovat pouze relevanci výsledků nikoliv jejich jazyk."


Hledání na Seznam.cz se zahraničními webovými stránkami mohou uživatelé ode dneška testovat na webové adrese http://searchtest.seznam.cz. Z testovacího provozu do ostrého by indexace zahraničních stránek měla být převedena ještě během měsíce dubna.

Zdroj: TZ

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru