Seznam.cz mění výsledky hledání. Zhoupne se s Jalapeňo váš web?

Seznam.cz se rozhodl zkvalitnit výsledky hledání a mění algoritmus, pomocí kterého jsou výsledky seřazeny. Jeho SERP tak nyní prochází podobnou změnou, jakou čas od času uplatňuje Google pomocí svých aktualizací pojmenovaných Penguin.
reklama

Slovy Radovana Šestáka ze Seznamu se vyhledávač v balíku úprav nazvaných Jalapeňo zaměří na potlačení obsahových farem, článkových agregátorů, PR webů, MFA/MFM a doorway stránek. Připravují také změny, které budou cíleny proti nekalým optimalizačním technikám, například přeoptimalizovanému textu a nepřirozeným odkazovým profilům.

Změna je aktivní od dnešního dne. Podle odhadů se dotkne až čtvrtiny hledání a 2 % prvních pozic v SERPu se změní.

Více na Seznam blogu.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

mě podobné změny u Google vynesly vždy víš. Doufám, že u Seznamu to bude stejné a nepohorším si. I když ze Seznamu mám většinu návštěv jen u dvou webů, u ostatních je dominantním nahrávačem lidí Google anebo Facebook.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru