Serverovny jsou zbytečně přechlazovány

Intel ví, kde ušetřit - prohlásil totiž, že datová centra plýtvají energií a tím pádem i penězi firem. A v čem je problém? Ve zbytečném přechlazování serverů...
reklama

Celá studie v sobě zahrnovala výsledky z minulé Lienertovy studie, jež obsahovala členy Data Center Users Group (DCUG). A po svém dokončení vzápětí ukázala, že jeden každý ze všech respondentů chladí svoje datová centra významně více, nežli je právě nutno.

Hranice "potřebnosti" byla stanovena na 27 °C. A je doporučena i nikým menším, nežli hlavním chladicím US konsorciem známým jako American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers (ASHRAE), což je, jistě se shodneme, beze vší pochybnosti organizace, která toho bude vědět o chlazení ažaž.

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru