Šéfka Mozilly obhajovala zobrazování reklam ve Firefoxu

Šéfka organizace Mozilla Foundation, která stojí za financováním vývoje prohlížeče Firefox, o víkendu obhajovala rozhodnutí začít v prohlížeči se zobrazováním reklam.
reklama

"Abychom mohli i nadále pokračovat ve vývoji Firefoxu tak, jak doposud, potřebujeme další příjmy," uvedla šéfka Mozilly Mitchell Bakerová. Mozilla minulý týden představila myšlenku, podle které by se na hlavní obrazovce prohlížeče vedle malých ikon oblíbených webových stránek zobrazovaly také reklamy. Jak dodala Bakerová, k financování dalšího vývoje prohlížeče tak, aby byl schopný obstát v tvrdé konkurenci, jsou prostře třeba další finanční prostředky.

K zobrazování reklamy mají být (zpočátku) využívány tři z devíti ikonek na hlavní stránce prohlížeče. Tyto reklamy se nebudou zobrazovat napořád - zmizí během třiceti dnů poté, co uživatel projde dostatečné množství webů tak, aby odkazy na tyto weby nahradily reklamy. Mozilla jednoduše potřebuje diverzifikovat zdroje svých příjmů - 88 % jejích příjmů v minulém roce plynulo díky partnerství uzavřeném s Googlem, v rámci kterého je Google nastaven v prohlížeči jako výchozí vyhledávač.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Starší verze Firefoxu mi přijde jako lepší. Pořád používám 16.0 a mám i odložené instalačky, takže ať si ty nové verze... To už bez reklamy fakt nic nepůjde?

Profile picture for user Jan Polzer

Mě taky štve Firefox čím dál více, hlavně kvůli rychlosti. Stále častěji proto spouštím Chrome a na OS X Safari.

Taky mi přijde nesmyslná honba za čísly verzí, za chvíli tu bude Firefox 127...

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru